Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Akce

16.-20.7.2010 jsem byl se svou paničkou a pánečkem v Jeseníkách v Branné. Měli jsme naplánované trasy, kam bychom se chtěli podívat ve vesnici  i v okolí. Plány nám bohužel překazilo počasí. Dá se říct, že skoro celou dobu pršelo. Jeden den nás zastihla v lese taková bouřka, že jsem nechtěl jít dál. Páneček mě zabalil do deky a zbytek cesty jsem se už jenom nesl. Byli mi 3 měsíce, měl jsem na to nárok:D. Nejvíc sem se těšil když šla panička s pánečkem večer na jedno točené, že mě vezmou sebou. Nějaký pán tam měl fenku Labradora. Byla moc hodná a poslušná. Já jí pořád provokoval a pak se jí skovával pod stůj, kam se ona nevlezla. Dodnes mám obrovskou kost co jsem dostal a majitelky chaty.

28.7.2010 jsme vyrazili do lesa pro pár bedlí. Nakonec jsme jich našli 3 košíky a spoustu dalších jsme tam museli nechat. Nevím  co to ty bedle jsou, ale některé byli větší než já. Prý je to moc dobré, tak budu pánečkům věřit.

28.12.2010 jsme se svou bývalou agi smečkou vyšli na odpolední výšlap na Kosíř. Své pánečky jsme vzali také s sebou. Celou dobu jsme mohli pobíhat bez vodítek a ve sněhu se vyřádili opravdu dosyta. V cíli jsme se všichni občerstvili a mohli vyrazit zase domů. Po příchodu mi umyli packy, já se tak tak doplazil do pelíšku a málem zaspal i večerní baštu.

3.4.2011 jsme s paničkou, pánem, jejich kamarády a fenkou Eni vyrazili na výšlap na kosíř s cílem opéci si špekáčky. Počasí bylo krásné, mohli jsme celou cestu skotačit a lítat po lese.Snad takových procházek bude více.

23.4.2011 jsem s paničkou a pánem jeli na výlet do Olomoucké zoo. To Vám byla paráda, objevil jsem tolik zvláštních zvířátek a pachů. Samozřejmě, že jsem na vše podezřelé štěkal a stal se středem pozornosti všech návštěvníků. Občas jsem si chtěl hrát s něčím s čím sem nemohl a panička mě musela napomínat. Přesto doufám, že mě zase do nějaké zoo vezmou.

24.4.2011 se panička rozhodla uspořádat mini sraz Shelií na Olomoucké Flóře. Přestože tato akce byla uveřejněna i na stránkách Sheltie, sešli jsme se nakonec jen v původně plánovaném složení. Já, moje setra Trixí, Fargo a Berry. Paničky nám našli plácek, kde jsme se mohli proběhnout a pohrát si, přestože byla Flóra jinak uzavřena a volné pobíhání psů zakázáno. Bylo to perfektně strávené odpoledne.

10.-12.6.2011 jsem se zúčastnil Sheltie párty na Pecce, která se konala v Hořicích v podkrkonoší. Byl to krásně strávený víkend. Měl jsem tak kromě své sestřičky i spoustu dalších pejsků a feneček. Program byl bohatý. Začali jsme tréninkem agilit, ale musím se přiznat, že jsem paničku trochu potrápit, protože místo skoček a tunelu mě více zajímali právě procházející kamarádi. Panička se seznámila s používáním klikru a od té doby ho máme doma a klikáme. Už umíme i pár triků. Ostatní se diví jak mě to baví a občas přiznají, že mi dost  pálí. Samozřejmě nemohli chybět procházky lesem i krásným okolím hradu Pecka, kam jsme bohužel nezavítali. O přednášku na téma příprava srsti na výstavu jsme bohužel přišli, ale přehlídku po jednotlivých liniích jsem naštěstí stihnul. Nemohl chybět ani večerní táborák spolu s kytarou a zpěvem. Poslední den nás přivítalo ne příliš vlídné počasí a tak jsem zahájili již zmíněný test povahy. Příští rok bych chtěl jet taky.

Na čtvrtek 4.8.2011 byl naplánovaný výlet na Kosíř za účelem opékání a hledání pokladů. Vypadalo to, že nám počasí nebude přát, ale nakonec se umoudřilo a nespadla ani kapka. Procházka to byla krásná, měl jsem tam i kamaráda Šmudlu, kterého už v půlce bolely nožičky a tak se musel nést. Nakonec jsme šli ještě dál do Slatinic, podívat se na pomník letců. Já jsem statečně běhal po svých celou cestu tam i zpátky. Procházka se protáhla až do pozdních večerních hodin a mi přišli skoro až za tmy. Zaslechl jsem ale, že hned jak bude další příležitost a všichni se sejdou, půjdeme zase někam jinam. Tak já jdu do pelíšku, přece jenom mě nožičky trochu bolí a nechám si zdát o dalším výletu.

 

Od 20.-27.8.2011 jsem se vydal s páníky, jejich kámoši a fenkou Ennie na dovolenou do Jeseníků, konkrétně do Loučné nad Desnou. Vybrali naprosto perfektní počasí, ani jednou nesprchlo, ba naopak bylo vedro až moc. Nám to ale nevadilo, za chatou tekla řeka Desná a mi se tam mohli podle potřeby  s dvounožci zchladit. Hned 2.den jsem si odskočil za slovenskou fenkou do Valašského Meziříčí a rázem je ze mě pes :D. V pondělí jsme vyrazili na celodenní tůru na vodopády a přečerpávací nádrž. Vedro bylo úmorné a tak jsme se chladili i po cestě. Den poté jsme se jen koupali a odpočívali, teploměr dosahoval až na 40 °C. Následující den jsme ušli 20 km okruh od Ovčárny na Praděd a Bílou Opavou zpátky.Po další jednodenní pauze jme si vyrazili na poslední výšlap,na Šerák. Bylo to náročné, ale výhled na okolí stál za to.Každý den se grilovalo,ale mě nejvíce balilo hrát si s Enni ve vodě a přetahovat se s ní o hračky, přestože jsme každý dostali vždy svoji.Páníčci vymysleli, že pojedeme o den dříve v noci, abychom nejeli v tom největším teple. Bylo to skutečně paráda. Skoro celý týden jsem mohl po horách běhat bez vodítka a každý si mě chtěl hladit.

 

27.8.2011-den po příjezdu z jeseníků  jsem šel s Enni hned na procházku, po týdenním soužití nám bylo smutno a Enni se u nás doma potřebovala  zchladit. Panička jí napustila vanu vody a ona si tam lehla. Pak  už nám nebránilo nic v tom, aby jsme mohli jít na procházku do parku.

Pátek a sobotu 18. a 19.11.2011 jsem trávili u Míši a Farga doma. Jedním slovem to byla paráda. Přestože se Fargovi zpočátku moc nezdálo, že by u něj doma měl být další pes, postupně si na to zvykl. Podnikali jsme dlouhé procházky, paničky nás cvičily, házely nám hračky a vyměňovaly si veselé historky a rady. Už se těším, až na jaře navštíví zase nás.

 

 

TOPlist